counter create hit Rozum i Godność Człowieka - Download Free eBook
Ads Banner
Hot Best Seller

Rozum i Godność Człowieka

Availability: Ready to download

Praca w internecie; mieszkanie w Tokio i Warszawie (jednocześnie); bycie YouTuberem; influencer marketing w Polsce; związki i relacje damsko-męskie; używki; imprezy; podróże; Internetowe dramy; młodość Gonciarza; praca w gry-online.pl; granice komedii w Internecie; zdrowy tryb życia i starty w maratonach; pieniądze; prowadzenie firmy produkującej video; Tokio 24; GonKon; Praca w internecie; mieszkanie w Tokio i Warszawie (jednocześnie); bycie YouTuberem; influencer marketing w Polsce; związki i relacje damsko-męskie; używki; imprezy; podróże; Internetowe dramy; młodość Gonciarza; praca w gry-online.pl; granice komedii w Internecie; zdrowy tryb życia i starty w maratonach; pieniądze; prowadzenie firmy produkującej video; Tokio 24; GonKon; przyszłość; przeszłość; życie; radzenie sobie z popularnością; wyciąganie wniosków z własnych błędów; wymyślanie swojej kariery na bieżąco; improwizacja w komedii


Compare
Ads Banner

Praca w internecie; mieszkanie w Tokio i Warszawie (jednocześnie); bycie YouTuberem; influencer marketing w Polsce; związki i relacje damsko-męskie; używki; imprezy; podróże; Internetowe dramy; młodość Gonciarza; praca w gry-online.pl; granice komedii w Internecie; zdrowy tryb życia i starty w maratonach; pieniądze; prowadzenie firmy produkującej video; Tokio 24; GonKon; Praca w internecie; mieszkanie w Tokio i Warszawie (jednocześnie); bycie YouTuberem; influencer marketing w Polsce; związki i relacje damsko-męskie; używki; imprezy; podróże; Internetowe dramy; młodość Gonciarza; praca w gry-online.pl; granice komedii w Internecie; zdrowy tryb życia i starty w maratonach; pieniądze; prowadzenie firmy produkującej video; Tokio 24; GonKon; przyszłość; przeszłość; życie; radzenie sobie z popularnością; wyciąganie wniosków z własnych błędów; wymyślanie swojej kariery na bieżąco; improwizacja w komedii

30 review for Rozum i Godność Człowieka

 1. 5 out of 5

  Monika

  Ciężko ocenić tę książkę. Pochłonęłam ją w dwa dni - czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, mimo że jest w niej dość dużo małych błędów w stylu: "bardzo się bałam się", ale to już typowe czepialstwo z mojej strony. Krzysiek chciał podejść do książki dość niestandardowo, nie stroniąc od memów i trollowania, co jest widoczne np. w tytule czy w spisie treści. Jest to zarówno zaleta, jak i wada, ponieważ podział na rozdziały jest moim zdaniem dość losowy i nielogiczny, tematy zmieniają się jak w Ciężko ocenić tę książkę. Pochłonęłam ją w dwa dni - czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, mimo że jest w niej dość dużo małych błędów w stylu: "bardzo się bałam się", ale to już typowe czepialstwo z mojej strony. Krzysiek chciał podejść do książki dość niestandardowo, nie stroniąc od memów i trollowania, co jest widoczne np. w tytule czy w spisie treści. Jest to zarówno zaleta, jak i wada, ponieważ podział na rozdziały jest moim zdaniem dość losowy i nielogiczny, tematy zmieniają się jak w kalejdoskopie, tzn. temat poruszony na początku powtarza się pod koniec, itd. Nie ma za bardzo możliwości wybrać o czym chce się przeczytać, gdyż tytuły rozdziałów nic czytelnikowi nie mówią. Treść jest w porządku: wywiad jest interesujący i porusza tematy z różnych sfer życia autora, są smutne i wesołe anegdoty, plany na przyszłość, zakulisowe smaczki z vlogów czy formatu Zapytaj Beczkę. Nie jest to dzieło godne Noble'a ale myślę, że fani Krzyśka powinni być zadowoleni, mogąc na pytanie "Masz ty w ogóle rozum i godność człowieka?" odpowiedzieć twierdząco ;)

 2. 5 out of 5

  Werciax

  Bardzo chaotyczny wywiad rzeka. Osoba prowadząca ten wywiad skacze strasznie po tematach, kiedy Krzysztof Gonciarz ma coś ciekawego do powiedzenia i warto byłoby to pociągnąć dalej to on całkowicie zmienia temat. Źle dobrana osoba skutkuje słabym wywiadem. A szkoda, bo mogło coś z tego wyjść.

 3. 5 out of 5

  Karolina Zych

  Miałam pewne obawy ponieważ nie jestem fanką książek ,,youtuberów'' ale Krzysztof jak zwykle pokazał klasę.

 4. 4 out of 5

  Kacper Skoczylas

  #3 książka w 2020 z 30, które planuję przeczytać. :) Jako osoba, która zna twórczość Krzysztofa Gonciarza z redakcji magazynu Gry Online, pamięta wczesne odcinki "Zapytaj Beczkę" i miała podobne zainteresowania całe dzieciństwo i młodość (gry komputerowej, internet, cyfrowa rozrywka) bawiłem się wyśmienicie podczas czytania. Książka ma formę długiego wywiadu-rzeki, podzielonego na rozdziały dotyczący realizowanych projektów, prowadzenia firmy, zarobków, związków czy planów na przyszłość. Czytając #3 książka w 2020 z 30, które planuję przeczytać. :) Jako osoba, która zna twórczość Krzysztofa Gonciarza z redakcji magazynu Gry Online, pamięta wczesne odcinki "Zapytaj Beczkę" i miała podobne zainteresowania całe dzieciństwo i młodość (gry komputerowej, internet, cyfrowa rozrywka) bawiłem się wyśmienicie podczas czytania. Książka ma formę długiego wywiadu-rzeki, podzielonego na rozdziały dotyczący realizowanych projektów, prowadzenia firmy, zarobków, związków czy planów na przyszłość. Czytając odpowiedzi Krzysztofa słyszałem jego głos, który znam zarówno z produkcji artystycznych jak i komediowych. Jak pisał o żartach z Chodakowskiej w swoim popularnym programie i tym dlaczego to robi, po prostu SŁYSZAŁEM JAK TO CZYTA. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozmowa przeprowadzona jest bardzo dobrze, czuć, że pytający był świetnie przygotowany i udało mu się zbudować rewelacyjną więź z Krzyśkiem. Rozmówcy dobrze żonglują faktami, żartami, wydarzeniami i puszczają oczka dla znających twórczość Gonciarza czytelników. Fajnie, że postanowiono napisać to w taki sposób, a nie silić się np. na pozycje, która jest dla wszystkich i ma na celu zaprezentować wspaniałą twórczość Krzysztofa Gonciarza. Wyszło prawdziwie, szczerze, bardzo jakościowo, ale bardzo luźno i przyjemnie. Świetna odskocznia od poważnej lektury biznesowej, której pochłaniam najwięcej, ale z drugiej strony - z książki można się bardzo dużo dowiedzieć jak budować swoją markę i wyciągać wnioski z różnych sytuacji, które nam się przytrafiają. Najbardziej zapamiętałem sobie to co powiedział Krzysiek na temat realizowanych projektów i inicjatyw, że wszystko to robi myśląc strategicznie i długofalowo, nie taktycznie i "tu i teraz", że wierzy w projekty, w które inwestując swój czas i energie zwrócą się kiedyś w przyszłości. Niektóre za rok, niektóre za 5 lat. Bardzo bliskie mi podejście. Fajnie, że nie jestem w nim osamotniony. Hi 5 Gonciu! Chyba najlepsza, zaraz obok "Finansowego Ninji" Michała Szafrańskiego, książka napisana przez polskiego Youtubera, a raczej o polskim ARTYŚCIE INTERNETOWYM, bo myślę, że Krzysztof już dawno zasłużył sobie na to miano. Polecam!

 5. 4 out of 5

  Paweł

  Bardzo ładnie wydana, przyjemnie i szybko się czyta. Wydaje mi się, że książka trochę zakłada, że czytelnik: - zna internetowy slang rodem z wykopu ("stulejarstwo") - zna mniej więcej historię internetowej twórczości autora ("afera z Naebą") - zna "youtubowe" środowisko, popularnych autorów i filmiki, także sprzed lat ("Kropki") Mi zabrakło tego ostatniego więc musiałem w niektórych miejscach nadrabiać googlem. Autorzy nie podają żadnych wskazówek pozwalających zapoznać się z treściami, o których Bardzo ładnie wydana, przyjemnie i szybko się czyta. Wydaje mi się, że książka trochę zakłada, że czytelnik: - zna internetowy slang rodem z wykopu ("stulejarstwo") - zna mniej więcej historię internetowej twórczości autora ("afera z Naebą") - zna "youtubowe" środowisko, popularnych autorów i filmiki, także sprzed lat ("Kropki") Mi zabrakło tego ostatniego więc musiałem w niektórych miejscach nadrabiać googlem. Autorzy nie podają żadnych wskazówek pozwalających zapoznać się z treściami, o których jest mowa. W sumie nie wiem jak to najlepiej rozwiązać, bo jakby podawali linki to pewnie i tak za chwilę byłyby nieaktualne ;) Uważam, że to niezła pozycja dla fanów Krzysztofa Gonciarza. Można dowiedzieć się o życiu autora trochę więcej, niż z samych filmików, a całość oprawiona jest poczuciem humoru w jego stylu. Pojawia się trochę interesujących poglądów, raczej "lewicowych". Podoba mi się przekaz, że bycie "nerdem" czy też "introwertykiem" to nic złego i można z tym nieźle żyć.

 6. 4 out of 5

  Kamil Zych

  Ta książka to tak naprawdę jeden bardzo długi wywiad z Krzysztofem. Zbiór dość ciekawych anegdot i jego punktów widzenia na różne tematy. O ile samą książkę uznaję za ciekawą, o tyle jedna gwiazdka mniej za to, że w zasadzie trzeba się trochę obracać w świecie polskiego YouTube'a, żeby ją zrozumieć albo czytać z laptopem obok i sprawdzać różne postaci i ich filmy.

 7. 5 out of 5

  Okmanek

  Wywiad rzeka z Gonciarzem. Trzeba być "memiarzem", "komputerowcem" i śledzić choć trochę polską scenę youtubową by zrozumieć wszystko. Parę niedoróbek jeśli chodzi o korektę. Dajcie mi do korekty następnym razem. Dużo tematów, w tym: o Jego związek z Krakowem, młodość i niefortunne znajomości z klasowymi troglodytami o Praca w tv gry i inne wczesne projekty o Youtube - kulisy działalności na tymże, działanie algorytmu, historia polskiego youtuba o Jak reklamować rzeczy by nie znienawidzili cię Wywiad rzeka z Gonciarzem. Trzeba być "memiarzem", "komputerowcem" i śledzić choć trochę polską scenę youtubową by zrozumieć wszystko. Parę niedoróbek jeśli chodzi o korektę. Dajcie mi do korekty następnym razem. Dużo tematów, w tym: o Jego związek z Krakowem, młodość i niefortunne znajomości z klasowymi troglodytami o Praca w tv gry i inne wczesne projekty o Youtube - kulisy działalności na tymże, działanie algorytmu, historia polskiego youtuba o Jak reklamować rzeczy by nie znienawidzili cię fani o Parę słów o wykopie z którym G. ma beef o Depresja, "dziura w głowie" o Używki o Związek z Kasią. Tinder o Opis projektów przeszłych i teraźniejszych Całość jest przeplatana spodziewanym LEWACTWEM, niespodziewanie ze strony B. jak i G.. To była jedna ze słabszych stron, bo nie było przestrzeni na dyskusje. B. i G. wspólnie wyśmiewali swoich politycznych wrogów ("hehe, mam nadzieję że wprowadzą tą nowelizację ustawy i wypowiadać będzie się tylko można gdy się jest lewakiem, bo jeszcze ktoś się nie zna i wypowie się jako prawak"). Brakowało takiego adwokata diabła, który umiałby (i chciał) podważyć utwierdzone poglądy K. i tym samym wywołać ciekawą dyskusję. Podczas dyskusji o feminiźmie G. krytykował traktowanie inaczej kobiet i mężczyzn, a parę stron później przyznał że to oczywiste że takie różnice są. Czyli w zależności od tego jaką tezę chcą udowodnić, rzeczywistość się zmienia - typowe lewackie dwójmyślenie. Jedna z fajniejszych rzeczy to fragmenty gdy opisywał jak z przegrywem, stulejarstwem, introwertyzmem i ogólno-pojętym spierdoleniem społecznym da się żyć, utrzymywać sieć kontaktów potrzebną w tej branży, a także zwyczajnie akceptować te cechy w sobie i umieć się z nich śmiać. 8/10

 8. 5 out of 5

  Michał

  Jako fan twórczości Krzysia jestem zawiedziony. Główny zarzut to nijakość książki. Krzysiu za dużo mówi o rzeczach których można dowiedzieć się z jego jutub albo tłumaczy funkcjonowanje mediów społecznościowych w wersji dla boomera. Często też spotkałem się z powtarzaniem wątków. A wątki takie jak Naeba to czyste ocieplanie wizerunku, bo omawiany jest zdecydowanie zbyt wiele razy. Kolejny zarzut to forma wywiadu rzeka, która kompletnie się tu nie sprawdziła, krótkie wymiany zdań pomiędzy Jako fan twórczości Krzysia jestem zawiedziony. Główny zarzut to nijakość książki. Krzysiu za dużo mówi o rzeczach których można dowiedzieć się z jego jutub albo tłumaczy funkcjonowanje mediów społecznościowych w wersji dla boomera. Często też spotkałem się z powtarzaniem wątków. A wątki takie jak Naeba to czyste ocieplanie wizerunku, bo omawiany jest zdecydowanie zbyt wiele razy. Kolejny zarzut to forma wywiadu rzeka, która kompletnie się tu nie sprawdziła, krótkie wymiany zdań pomiędzy Krzysiem a dziennikarzem są drętwe, a opowiastki kumpla Krzysia nie potrzebne, o tych przekleństwach już nie wspomnę... Jedna gwiazdka tylko za fajną okładkę;(

 9. 5 out of 5

  Nacia

  Książkę Gonciarza i Bartka Przybyszewskiego kupiłam jako fanka youtubera oraz czytelniczka bloga pana Bartka. Wywiad przeprowadzony jest w bardzo interesujący sposób, padają niebanalne pytania przez co czytelnik się nie znudzi, jednak faktycznie biorąc się za tą pozycje trzeba troszeczke mieć rozeznanie w środowisku internetowo/youtube'owym bo inaczej niektóre tematy mogą być niezrozumiałe lub przynudzające. Kują w oczy czasem pojedyncze błędy które mogły zostać nie zauważone przy redagowaniu ale Książkę Gonciarza i Bartka Przybyszewskiego kupiłam jako fanka youtubera oraz czytelniczka bloga pana Bartka. Wywiad przeprowadzony jest w bardzo interesujący sposób, padają niebanalne pytania przez co czytelnik się nie znudzi, jednak faktycznie biorąc się za tą pozycje trzeba troszeczke mieć rozeznanie w środowisku internetowo/youtube'owym bo inaczej niektóre tematy mogą być niezrozumiałe lub przynudzające. Kują w oczy czasem pojedyncze błędy które mogły zostać nie zauważone przy redagowaniu ale nie przeszkadza to w odbiorze. Dla osób interesujących się środowiskiem internetowym i fanów obu panów mogę polecić, osobiście bardzo miło czytało mi się tą książkę

 10. 4 out of 5

  Karol Soja

  Bardzo przyjemnie się czytało - lektura na parę wieczorów. Luźny styl rozmowy z Krzysztofem przekładał się na lekkość czytania. Można się sporo dowiedzieć o branży YouTubowej, gamingowej, życiu w Japonii. Szczególnie polecam, jeśli ktoś jest fanem Krzysia i urodził się na początku lat 90.

 11. 5 out of 5

  Ka

 12. 5 out of 5

  Kasia Czuba

 13. 5 out of 5

  Martin

 14. 4 out of 5

  Dawid

 15. 5 out of 5

  Magda

 16. 4 out of 5

  Piotr

 17. 5 out of 5

  Michal

 18. 5 out of 5

  Margaeryx

 19. 4 out of 5

  Kamil

 20. 4 out of 5

  Piotr

 21. 5 out of 5

  Krzysztof

 22. 4 out of 5

  Karol

 23. 4 out of 5

  Pawel Grzelczyk

 24. 4 out of 5

  Maya Lan

 25. 5 out of 5

  Mateusz Maćkowski

 26. 5 out of 5

  Jakub Kosiński

 27. 5 out of 5

  Magda

 28. 4 out of 5

  wrnk

 29. 4 out of 5

  Jarek Kulewicz

 30. 5 out of 5

  Mateusz

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading...
We use cookies to give you the best online experience. By using our website you agree to our use of cookies in accordance with our cookie policy.